Головна              загальноосвітнього навчального закладу
   І – ІІІ ступенів
      СКАНДИНАВСЬКА ГІМНАЗІЯ 
           про роботу в 2022-2023 н.р.Випуск 11-х класів

21 червня відбулося урочисте вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту нашим одинадцятикласникам. Дорогі наші незламні  випускники! Ось і завершилися ваші шкільні роки, на які випало достатньо випробувань, зокрема найстрашніших - війною. Але це ще більше нас загартувало й згуртувало! Попереду вам доведеться прийняти безліч найважливіших рішень, тому бажаємо всім рівних доріг і попутного вітру! Нехай у вашому житті буде багато добра, в серці - любов, а поруч ідуть друзі, які підтримають і допоможуть! Нехай всі ваші найзаповітніші мрії здійснюються, а особливо головна - перемога України!
Випуск 9-х класів

21 червня на шкільному подвір’ї  відбулося свято випускників 9-х класів.  Дорогі наші учні, вітаємо  із здобуттям свідоцтва про базову  середню освіту! Бажаємо вам подальшого успішного подолання всіх життєвих іспитів, радості спілкування з друзями, нових захоплень і планів. Не бійтеся в житті змін, не відступайте від своїх цілей і принципів, не відмовляйтеся від своїх мрій і сподівань, не дозволяйте нікому завадити досягти вам  успіху і слави.
Зі святом Останнього дзвоника!

Дорогі друзі! Вітаємо вас зі святом Останнього дзвоника! 🎉 Цей рік був для всіх нас надзвичайно складним, бо проходив під час воєнного стану, повітряних тривог та відключення електроенергії. Також він був насичений справжніми емоціями, неймовірними досягненнями та чудовими моментами шкільного життя! Ми вдячні всім -і вчителям, і учням, і батькам- за цей навчальний рік, що ми пройшли разом й довіряли один одному. Адже тільки небайдужі люди з відкритою душею та серцем можуть кожного дня виконувати важливі  справи - працювати, вчитися, викладати. Бажаємо всім гарних канікул, приємного відпочинку й мирного неба!🔔
Кольоровий тиждень

Останній тиждень навчання гімназія була різнокольорова, бо кожний день і учні, й вчителі приходили до школи в ніжному блакитному, гарячому жовтому, насиченому зеленому, полумʼяному червоному, чистому білому одязі. Це надавало натхнення й покращувало настрій усім, рятувало від стресу й дарувало позитивні емоції.
З -А клас - переможець EDUTEN

Вітаємо 3-А клас - переможця  міжнародного  проєкту з розвитку математичних компетентностей учнів початкової школи! Цей проєкт здійснюється в Україні за підтримки посольства Фінляндії та експертів фінської цифрової платформи навчання математики Eduten.  Наші учні протягом кількох місяців розвʼязували різні завдання й за кількістю виконаних вправ стали третіми в Україні. Школярі заробили своєю працею 1000 грн й планують переказати ці гроші на благодійність.
Прощавай, початкова школо!

Прощання з початковою школою - свято завершення першого етапу в житті школяра. Нинішні четвертокласники - діти унікальні, бо на їхню долю випало навчатися і під час карантину, і під час війни. Але це їх ще більше загартувало, зробило сильнішими й витривалішими.  Патріотичний і натхненний настрій своїми чудовими виступами створювали для вчителів та батьків учні 4-А, 4-Б, 4-В ,  4-Г та 4-Д класів. Наші випускники є надзвичайно талановитими й відповідальними учнями, тому, сподіваємося, ми радітимемо їхнім успіхам у середній та старшій школі. Тож летіть, наші незламні українці, далі, мрійте й досягайте мети!
Закриття сезону «Дзиґи»

12 червня відбулись звітні покази артистів трьох вікових груп театральної студії "Дзиґа" від ЦПО «Престиж- Освіта». Для молодших, учнів 2-3 класів, маленькі актори, що  є учнями гімназії, показали виставу "Як бичок від зими літа шукав", постановником якої став Кирило Горолюк. А от учням 5-7 класів артисти подарували чудове дійство - пʼєсу Анни Багряної "Навчи мене співати ". Глядачі переживали різні емоції: радість і смуток, насолоду  й біль. Проте саме так дитяча душа готується  до дорослого життя.
Мистецька виставка

Що таке стиль? Які стилі мистецтва існують? Як їх розрізняти? На ці запитання відповідали восьмикласники, вивчаючи шкільний курс "Мистецтво". Учитель Фурсова І.М. акцентувала увагу гімназистів на вмінні аналізувати, порівнювати твори українського та зарубіжного мистецтва, узагальнювати їхній зміст у контексті розвитку культури певного періоду та панівного стилю. Діти залюбки створювали власні мистецькі проєкти, відеосюжети, малюнки, колажі, ілюстрації.
Вітаємо переможців Інтелект-змагань!

На початку літа відбулося урочисте нагородження команд- переможців міських інтелектуальних конкурсів "Інтелект-Юніор" та "Інтелект". У цьому році Дарницький район був представлений командами нашої гімназії "King brain" (6-ті) та "Scandy" (9-ті класи). Наші діти успішно подолали випробування, потрапили до фіналу, а молодші - посіли призове друге місце в Києві! Вітаємо найкращих інтелектуалів гімназії та побажаємо перемог у наступному році!
Допомога Херсону

Страшного болю та збитків завдали знову наші вороги, підірвавши Каховську ГЕС. Саме зараз потребують невідкладної допомоги наші співвітчизники, домашні тварини, які спаслися та продовжують рятуватися від наслідків жахливої ​​трагедії. Гімназія згуртувалася і швидко організувала допомогу. Упродовж цих днів необхідні речі відправлено до благодійного фонду допомоги мирному населенню ONUKY, а також до фонду «Янголи юа». Разом ми країна, яка вистоить і переможе!
Свята Букваря

Кожна людина мала у житті першу важливу книжку – буквар. Вона відчиняла таємниці рідної мови, стала важливою віхою у навчанні. У Скандинавській завжди був традиційний свято "Прощавай, Букваріку!". Воно ставало сврєрідним підсумком навчання першокласників. Цьогоріч, незважаючи на складну ситуацію в країні, вчителям вдалося організувати та провести справжнє дійство у класних батьківщинах.До уваги
батьків майбутніх першокласників!
 
       Список учнів, зарахованих до 1-го класу,   дивитись  тут. 
Вільних місць немає.

Батьківські збори відбудуться 07 червня о 18.00 в актовій залі гімназії.


Модель ООН: Сканді Юніор -2023

Невже хтось може уявити гімназію без Моделі ООН? Звичайно, ні. 26 травня провели шкільну конференцію: «Модель ООН: Сканді Юніор-2023», учасниками якої стали наші найменші учні – 5 та 6 класів. Але вік не завадив їм
розглядати серйозні питання, як від:
виявлення шляхів боротьби з домашнім насильством; розробка плану економічної відбудови України; примусове переселення цивільних осіб (або інших осіб, які перебувають під заступництвом Женевських конвенцій) під час воєнних дій.
Спортивний марафон «Дарницький МІХ»

Грандіозний спортивний свято відбувся у нашому районі 24-25 травня - спортивний марафон «Дарницький MIX», під час якого учні різних шкіл змагалися з волейболу, баскетболу та футболу. Наші скандинавці активно виборювали перемогу у всіх турнірах та мають у своїх здобутках 5 місце з волейболу, 7 місце з баскетболу та 5 місце з футболу. Вітаємо наших юних спортсменів та бажаємо нових спортивних досягнень! 
Нагородження призерів олімпіад

23 травня у гімназії відбулося урочисте нагородження призерів районного, міського етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Учні гімназії традиційно є активними учасниками всіх етапів інтелектуальних змагань. Адже така доля дає можливість перевірити свої знання та вміння, виявити оригінальність мислення та наукового пізнання.
Змагання наймолодших джуристів

Наприкінці тижня  відбулися змагання дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» ("Джура")- Котигорошко» для молодшої вікової групи. Команду Скандинавської гімназії представляли хлопці та дівчата 4а та 3а класів. Перегони відбувалися у вигляді гри-квесту, де маленькі джури  пройшли майстер-клас із домедичної допомоги та стрільби з пневматичної гвинтівки, а також змагалися на різних локаціях: стрільба з лука, закручування козацького кушака, знання лікарських рослин, побут козаків, подолання смуги перешкод.
Тиждень безпеки дорожнього руху

З 15 по 21 травня 2023р. початківці долучились до щорічного Тижня безпеки дорожнього руху та єдиного національного уроку «Безпечна дорога додому».  Вчителі провели різноманітні заходи, щоб акцентувати увагу на проблемах захисту життя та здоров’я дітей в процесі дорожнього руху, попередити травматизм та поліпшити засвоєння учнями норм безпечної поведінки. Батьки підтримали такі важливі заняття, долучившись до їх проведення у різних формах: вікторини, квести, інсценізації тощо. 
День вишиванки

«Вишиваємо Перемогу!»- цим гаслом наповнився увесь сьогоднішній день. Традиційний флешмоб на подвірʼї школи цьогоріч був присвячений військовим ЗСУ, нашим воїнам Добра, яким ми завдячуємо щодня. У сонячний травневий день Скандинавка   перетворилася на мистецький центр українського національного одягу.
Уперше в гімназії відбулося "Вишиване дефіле" - феєєричне дійство української автентичності, краси, вишуканості.                                                               Єдиний національний урок

17 травня під час щорічного Тижня безпеки дорожнього руху із загальною темою «Безпека  на дорогах в умовах воєнного стану» провели єдиний національний урок «Безпечна дорога додому», де обговорили питання попередження травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод. На уроці вчителі та учні акцентували увагу нормах безпечної поведінки, а також формували практичні навички у разі надзвичайних ситуацій.
До Дня Конституції Норвегії

17 травня  Норвегія святкує головне національне свято країни - День Конституції.
Учні  гімназії долучилися до обговорення традицій  відзначення цього свята. Так, учні 9-б класу Юлія Полонець та Скепський Давід провели ранкову радіогазету та розповіли про першу конституцію, яка була прийнята в 1814 році в місті Ейдсвол,  а також особливості святкування в Осло та інших містах Норвегії.
Змагання «джуристів» (середня вікова група)

Нещодавно на базі однієї із шкіл Дарницького району відбувся ІІ районний етап змагань дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Скандинавську гімназію представляли учні 8-А класу, які продемонстрували свою мужність, сміливість, відвагу та бажання перемагати. Учні показали свої знання та навички в теоретичних та практичних конкурсах: з історії України, доби козацтва, та практичні, "Впоряд" ( стройова підготовка), "Рятівник" ( евакуація пораненого з поля бою), "Ватра" (демонстрували свою творчість), змагання з вогневої підготовки та туристичної  смуги перешкод. Пишаємося нашими учнями та бажаємо успіхів в подальших змаганнях!
Географічний проєкт

"Без нових вражень всередині нас щось спить" (Френк Герберт). Ось і добігла кінця захоплююча подорож країнами світу для учнів 7-х класів. Впродовж року діти відкривали для себе культуру, традиції та релігії усіх частин світу й, звісно, отримали незабутні враження! А завершили свою мандрівку рідним для нас материком - Євразією. На ньому безліч цікавих місць, які обов’язково варто побачити. І здається, що це неможливо за одну поїздку, але не для наших професійних екскурсоводів!
День матері

Мама – найдорожча та найрідніша людина у житті кожної дитини. Де б ми не були і щоб ми не робили, вона завжди освітить наш шлях своїм щирим серцем. Сьогодні учні  гімназії провели багато різних заходів, присвячених Дню матері.  Вони вивчали українські традиції цього свята, провели виставки малюнків і, звісно, змайстрували безліч поробок та листівок для своїх матусь. 
Навчання з мінної безпеки

12 травня  до нас завітали представники міжнародної гуманітарної організації «Представництво The Halo Trust в Україні», яка найбільшою у світі  з гуманітарного розмінування. Завдяки своїй роботі вони зберегли життя багатьох людей.
Упродовж лекцій, що охопили найбільшу кількість учнів, тренери розповідали про загрозу стрілецької зброї та саморобних вибухових пристроїв, касетних боєприпасів.
Доповненням до презентації був показ мультфільмів та відео про випадки, які сталися із людьми, що зустрілися  з вибухонебезпечними предметами.
День памʼяті і примирення

8 травня в Україні та світі вшановують пам’ять тих, хто поліг у бою, захищаючи рідну землю під час Другої світової війни. Особливо важливим День пам’яті є сьогодні, коли росіяни вже щодня атакують українські міста. Ця сумна врочиста подія - ще одна можливість пережити відчуття гордості за український народ, згадати його патріотичні подвиги в боротьбі з нацизмом.
Scandivision -2023

Скоро відбуватиметься конкурс пісні «Eurovision - 2023», який  проходитиме у Ліверпулі від імені України завдяки перемозі групи Kalush Orchestra. А в нас відбувся «Scandivision - 2023», який з легкого задуму наших вчителів англійської та учнів, здається, започаткував ще одну гімназійну традицію!
Адже конкурс став ще одним проявом творчості гімназистів, їх талантів та креативності.
Фестиваль початкової школи: тиждень четвертий

Відлунав яскравими барвами дитячої творчості фестиваль початкової школи. Четвертий тиждень фестивалю -  "Родинний" - учні та їхні батьки провели у затишному колі шкільної сім'ї. За участю батьків відбулись цікаві заходи: "Нехай квітує дерево родинне", "Ягідки калини для моєї родини" , "Сила кожної людини - у дружній щасливій родині". Другокласники зробили проекти шкільної газети і втілили їх у життя, а четверті класи презентували доповіді про українські народні традиції.
Майстер-клас із домедичної допомоги

27 квітня представники Всеукраїнської ГО «Українська служба порятунку» провели майстер-клас за спрямуванням «домедична допомога людині, яка перебуває у невідкладному стані». Учні 8-а класу одержали теоретичні знання з домедичної допомоги при кровотечах та втраті свідомості, а також здобули практичні навички з накладання турнікету Combat-Application-Tourniquet (САТ).
Ці знання будуть корисними для гімназистів не тільки для життя, але й під час змагань команд району у військово-патріотичній грі «Джура».
Мандрівка скандинавськими берегами

Здійснилось! Сьогодні вперше на сцені актового залу гімназії виступили наші четверті класи.  Плаваючи на поверхні та поринаючи у глибини Північного сяйва, вони влаштували захопливу мандрівку берегами скандинавського архіпелагу.  Цікаві факти, пісні та народні танці таких країн, як Данія, Норвегія, Фінляндія і Швеція, змогли побачити наші глядачі.  Адже мову саме цих країн учні почнуть вивчати вже у наступному році. Бажаємо їм ще більше яскравих вражень та аплодисментів!
Конкурс декламування поезій іноземними мовами

Вивчення англійської мови – процес складний, але багатогранний і цікавий.
27 квітня наші гімназисти мали нагоду спробувати себе в декламуванні поезії. Учні були залучені до літературного надбання різних країн, розкрили красу поетичного слова. Цікаво було почути вірші Т. Шевченка, Л. Костенко, С. Жадана англійською та німецькою мовами, поезії Шекспіра, Волта Вітмена та інших видатних поетів.
«Найбільший урок у світі»

26 квітня в рамках  ініціативи  Всеукраїнської молодіжної  громадської організації «АЙСЕК в Україні»  учні 6 та 7-х класів познайомились з концепцією сталого розвитку,яка запропонована ООН в кінці 20 столітті, що поширюється на різні сфери життя людини: її спілкування з природою, соціумом, економікою. Гімназисти працювали в групах та спільно обговорювали проблеми,які існують в освіті й шукали шляхи їх вирішення.
Шекспірівські читання

3 квітня- Міжнародний день англійської мови, який також традиційно вважається Днем народження та смерті Вільяма Шекспіра, видатного англійського поета та драматурга.
Учні 8-х класів Скандинавської гімназії з учителями Соболевською Л.В., Поліщук Л. І. Та Миць С. О. провели Шекспірівські читання і намагались знайти відповідь на одвічне питання-"Бути чи не бути?" Гімназисти розіграли сценки з п'єс Шекспіра, читали сонети в оригіналі та їхній переклад українською. І учням, і вчителям вдалось відчути подих епохи Відродження.
Тиждень екології

Ось і відбувся  наш традиційний тиждень екології в гімназії. В цьому році він пройшов під гаслом «Природа рідна – наша втіха, нехай не знає вона лиха». Привернули увагу школярів фотовиставки від учнівського самоврядування  «Вплив війни на природні комплекси України» та «Відроджена країна»; поробки з природничого матеріалу та вторинної сировини, яку підготували учні початкових класів.  На уроках української мови учні 7-9 класів писали диктант «Річка, якої немає», а на заняттях з фізики обговорювалися питання «зеленої» енергетики та впливу радіації на природу.
День Землі у 1-Д

Долучились до Фестивалю початкової школи й учні 1-Д класу, які навчаються дистанційно. Початківці святкували День Землі - 2023. 
Діти дивилися та обговорювали відео про екологічні проблеми на уроці та пропонували свої ідеї щодо допомоги дорослим у справі збереження планети. Вони також самі взяли активну участь в різноманітних екологічних акціях по всьому світу!  Першокласники прибирали узбережжя річок, садили дерева і квіти, годували тварин та сортували сміття в Болгарії, Італії, Польщі, Данії, Британії, США і навіть Японії! 
Фестиваль іноземних мов

Триває фестиваль іноземних мов. Третій тиждень - інтелектуально-розважальний(nerd). Вікторини, брейн-ринги, настільні ігри, конкурси(trophy).
Учні не лише мали змогу спробувати свої сили в інтелектуальних турнірах та змаганнях, а й вдосталь насолодитися  командною і парною роботою(fist)(clap). Для нас, вчителів, однією з важливих цілей є прищепити любов до предмету та вмотивувати  до вивчення іноземних мов(heart).
Фестиваль початкової школи: тиждень третій

Продовжується Фестиваль початкової школи. Наші учні подорожували «Сторінками письменників Скандинавії». Вони завітали до країн королівських палаців, казкових замків і фантастичних історій  Данії, Норвегії, Швеції та Фінляндії.   Яка ж може бути Скандинавська гімназія без вивчення мови, культури та цікавинок нордичних країн?! Традиційно наші учні віртуально відвідують країни сучасної Скандинавії.
Зустріч із письменницею

Затишна творча атмосфера панувала 20 квітня в актовій залі гімназії. До нас завітала сучасна українська письменниця Марина Павленко, членкиня Національної спілки письменників України, лауреатка всеукраїнських та міжнарожних премій і конкурсів, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методики їх викладання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Авторка кількох поетичних збірок, прози для дітей і дорослих, літературних досліджень добре знана учням за серією повістей про Русалоньку із 7-В.
Екологічна конференція-суд

19 квітня під час проведення Екологічного тижня відбулася традиційна конференція старшокласників. Наші учні та учениці 11-х класів вирішили провести її у вигляді суду, на якому слухалася справа з обвинувачення російської федерації у скоєнні злочинів проти природи України під час військового конфлікту 2014- 2023 р.р., особливо під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, починаючи з 24 лютого 2022 року.
Великодні приготування

Великдень – свято радості, добра і надії. З піднесеним настроєм чекали та готувалися до цього свята учні та вчителі нашої гімназії. Розписували писанки, з'ясовували символіку кольорів, створювали листівки, обговорювали традиції святкування, пробіглися стежками Великоднього квесту! А виставка великодніх кошиків до свята цьогоріч виявилася незвичайною! Чекаємо добрих і світлих новин до Воскресіння Господнього!
Happy Easter 🐣!!

Тренінг для вчителів іноземних  мов

STEAM - освіта - це цікаво та практично! Новий тренд, який охоплює природничі науки( Science), технології ( Technology), технічну творчість ( Engineering), мистецтво (Art ) та математику( Мaths), впевнено набирає обертів в освітньому просторі України.
Тому практичні тренінги за темою " STEAM освіта та інтегровані уроки CLIL",  які проводила методист видавництва Express Publishing  в Україні Наталія Ляшко,  стали родзинкою Фестивалю іноземних мов у гімназії.
Фестиваль початкової школи: тиждень другий

Тиждень «Поетичні візерунки маленьких українців», що продовжує фестиваль початкової школи, допоміг учителям та учням поринути  у сплетіння минулого та сучасного українського фольклору. Різноманітні уроки та забави поглибили та розширили знання початківців про яскраву палітру української літератури. 
Зустріч із письменником

Неймовірно цікаво було учням 3-х класів поспілкуватися з письменником, твори якого вони читали на сторінках підручників. 13 квітня до початківців  гімназії завітав Сашко Дерманський – український дитячий письменник, член Національної спілки письменників України. Творам цього автора властиві яскраві та колоритні персонажі, легкий та зрозумілий гумор і небанальні сюжети.   Письменник познайомив учнів зі своїми творами, відповів на безліч запитань юних читачів і роздав цілу купу автографів своїм шанувальникам.
Тиждень книги в початковій школі

Всеукраїнський тиждень дитячої книги 📚у початковій школі відзначився великою активністю школярів у конкурсі читців серед учнів 2-х та 3-х класів. Ілюстрації за творчістю Т.Г. Шевченка та Ліни Костенко прикрасили стенди, а виконавці тримали заохочення. 
Вікторини «Моя улюблена книга» (2-В клас), «Подорож чарівним світом казок Г.К. Андерсена» (1-А клас), «Крокуючи стежинами життя Т.Г. Шевченка» (2-Д клас), «Герої казок Г.К. Андерсена» (1-Г клас), буктрейлери за прочитаними книжками (4-Б клас),  презентації «Моя стежина до Шевченка» (2-Г клас), «Моя улюблена казка Г.К. Андерсена» (4-А клас), «Бузиновий цар» (3-Г клас), «Вірші солов’їною» (4-Д клас), «Художня творчість Т.Г. Шевченка» (2-Б клас), флешмоб «Пізнаю нові книги разом з друзями» (1-Б клас), а також конкурси малюнків під час роботи груп подовженого дня захопили й надихнули учнів до пізнання дитячої літератури.📖
Тиждень книги «Читаємо - перемагаємо!»

Завершився Всеукраїнський  тиждень книги в гімназії,  головною метою  якого було  популяризація книги - джерела  знань, підвищення  рівня читацької  активності  гімназистів.  Цьогоріч  Тиждень проходив під гаслом: «Нація, що читає, - перемагає», а розпочався радіогазетою "Читати, щоб бути в тренді!" Фотозона "Віват, книго!" запрошувала познайомитися з новинками  світової літератури, а фотозона "Гордість нації. Ювіляри 2022-2023" розповіла про найкращих представників України  в царині літератури, мовознавства,  історії,  театру.
Проходження практики студентами Університету імені Драгоманова

З 13 березня по 9 квітня в Скандинавській гімназії під керівництвом практичного психолога Дзюби Марини проходили навчально-психодіагностичну практику студентки та студенти ІІ курсу Українського Державного Університету імені Михайла Драгоманова. 
Професійна  орієнтація здобувачів та здобувачок освіти 9-10-х класів

З метою  вивчення професійної спрямованості, інтересів, нахилів, переваг здобувачів та здобувачок освіти на основі аналізу різних за характером видів діяльності на паралелі 9—10-х класів у контрольний період (лютий-березень 2023) було проведено методику Є.О. Клімова  «Визначення типу майбутньої професії» (модифікація ДДО). Виділяється п’ять сфер: Людина-Людина, Людина-Техніка, Людина-Художній образ, Людина-Природа, Людина-Знакова система. 
Фестиваль кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін

Уже стало доброю традицією у лютому-березні проводити фестиваль суспільно-гуманітарних дисциплін. Цьогоріч він пройшов під гаслом "Усе моє, все зветься - Україна". Особливо зараз вивчення, популяризація рідної мови, історії, культури є надзвичайно важливою.  Розпочався фестиваль святкуванням Дня рідної мови. Гімназисти мали змогу поринути в багатющий світ краси української мови, прослухавши радіогазету "Народ і мова- вічні і єдині".
Атестація 2022/2023 рр.

15 березня 2023 р. відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії гімназії.  Дотримуючись принципів колегіальності, гласності протягом 2022/2023 н.р. було проатестовано 24 педагоги.
Благодійний ярмарок «Від серця до серця»

10 березня в нашій гімназії було проведено благодійний ярмарок " Від серця до серця " на підтримку наших Збройних Сил України, зокрема 67 омбр, де батько наших учнів героїчно захищає Батьківщину. Викликає захоплення готовність батьків та дітей, з якою вони відгукнулися на цю ініціативу. Смаколики, сувеніри, картини, вироби з бісеру – ось невеликий перелік запропонованого товару!
Концерт до свята 8 березня

Чудовий весняний і по-справжньому патріотичний концерт підготували наші гімназисти, які так скучили за сценою, що емоції  переповнювали як учителів, батьків, так і самих артистів-школярів. Цікавими, натхненними, й особливо актуальними для нашого часу, були виступи учнів кожної паралелі. Весна перемагає!
Конкурс «Українські фрашки»

Гумор- рятівний круг на хвилях життя, адже вже рік триває війна. Жарти подеколи можуть бути й доречними, особливо з нагоди 100-річчя великого гумориста Павла Глазового.
07 березня відбувся конкурс читців «Українські фрашки», де учні згадали твори Павла Глазового, Степана Руданського, Петра Реброва, а також продемонстрували свої акторські здібності. Здатність пожартувати - одна з багатьох особливостей, яка доволі чітко характеризує українців та дає зрозуміти, з ким мають справу.
Флеш-семінар «Формувальне оцінювання: стратегії та техніки»

27 лютого 2023 року в Скандинавській гімназії відбувся флеш-семінар «Формувальне оцінювання: стратегії та техніки» для педагогів Дарницького району. Основну увагу було зосереджено на практичних вправах, техніках, інструментах формувального оцінювання, які використовують учителі гімназії як в початковій, так і в середній школі. 
Майстер-клас «Окопна свічка»

Допоки ворог намагається безрезультатно залякати нас, Скандинавська гімназія ще більше підтримує ЗСУ. 27 -28 лютого учні 9-Б, 5-Є, 5-Д, 6-А, 6-Б класів долучилися до виготовлення окопних свічок, які допомагають нашим захисникам зігріватися, освічувати укриття та навіть готувати їжу.
За проведення такого чудового майстер-класу  ми дякуємо Світлані Володимирівні Харлай, мамі наших учнів. Гімназистам дуже сподобалась така волонтерська діяльність. Усі учасники цього заходу отримали надзвичайні емоції, а свічки поїдуть до тих, хто їх потребує.
Ми пам’ятаємо!

День 24 лютого 2022 року відкарбувався в пам’яті й душі кожного українця, кожної сім’ї. Випробування випали й на освіту, кожну школу й  учня. Школярі Скандинавської гімназії щодня переживають події буремних днів, чують сигнали повітряної тривоги, йдуть в укриття, навчаються з відключенням електроенергії та з різних міст. Тому й організували фотовиставку про рік незламності, біля якої старшокласники розповідають меншим, як Україна переживає цю війну. Також в актовій залі учні подивилися документальний фільм «Битва за Київ», який нагадав хронологію подій початку повномасштабного вторгнення ворога й героїчну оборону столиці.  Не пробачимо! Вистоїмо! Переможемо!
Рік випробувань, стійкості, незламності

Рік, що минає, видався найважчим в історії незалежної України. Це рік, який приніс багато випробувань і горя. Жорстокий ворог з російської федерації напав на всю територію України й досі обстрілює міста та села, намагається руйнувати критичну інфраструктуру. Тисячі найкращих  синів і дочок стали на захист нашої держави й боронять її в цю мить. Ми, українці, об’єдналися й показали всьому цивілізованому світові, що таке потужна і смілива нація. ".
День рідної мови

Міжнародний день рідної  мови ми відзначаємо в умовах  війни  росії проти України. Ціною життів кращих співвітчизників виборюємо право говорити рідною мовою, бути українцями, визначати своє майбутнє. Сьогодні гімназисти присвятили цей день її величності українській мові, продемонструвавши свої знання в лінгвістичних вікторинах,  дискусіях, мовному ігроленді; ознайомилися з інформаційними виставками "Спілкуймося, поширюймо, шануймо  українську ".
Математична конференція

20 лютого в актовій залі гімназії відбулася науково-практична конференція "Функції. Роль і місце в житті людства", яку підготували учні 8-Г та 9-Г класу разом із учителем Агєєвою С.В. Тема "Функція" вважається чи не найскладнішою, проте найцікавішою у шкільному курсі математики. Всі явища та залежності описуються за допомогою функцій.
До Дня Героїв Небесної Сотні

20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, учні гімназії вшановували учасників Революції гідності. Розпочався ранок радіогазетою, під час якої учнівське самоврядування оголосило Хвилину мовчання за загиблими героями Майдану. Учні 11 класу Ян Дембровський та Роман Підопригора під час виставки розповідали школярам про революційні події 2013-2014 років і про тих, кого називають «Небесною Сотнею» - героїв, що відстояли нашу честь та гідність.
Зустріч із науковцями

Захоплюючою та пізнавальною стала зустріч учнів 9 - 11 класів із представниками освітнього центру  "Академік". Інтерактивний мастер  - клас проводили кандидати хімічних наук Буханько В.А. та Кулешова О.О., метою якого цбуло ознайомлення старшокласників з  сучасними світовими трендами в науці.
Випускники навчають 5-класників

Цілий магічний світ мікроорганізмів та будови клітин відкрили для себе учні та учениці 5-х класів на уроках природознавства, а допомогали їм у цьому наші старшокласники, до яких на урок біології п'ятикласники завітали у гості.  Як же приємно було спостерігати за дорослими  "наставниками" та маленькими дослідниками, які у дружньому спілкуванні опановували навички роботи з мікроскопами, разом дізнавалися, як можна вирощувати інфузорій на підвіконні, із захопленням роздивлялися відмінності клітин рослин і тварин. Організували та провели цікаві уроки вчителі географії та біології Бусюк Віта Вікторівна, Симчера Іраїда Василівна і Боганець Наталя Пантеліївна.
Малюнки поїхали до США

24 лютого в Нью-Йорку відбудеться благодійний аукціон, а також концерт за участю відомих артистів. Зібрані  кошти підуть на допомогу Україні, а кожний благодійник одержить за свою пожертву малюнок від української дитини. Наша гімназія долучилася до проєкту й відправила до США понад 30 емоційних патріотичних  малюнків.
До Дня безпечного інтернету

7 лютого оголошено Міжнародним Днем безпечного Інтернету. Щорічна кампанія, яка проходить в Україні за підтримки Європейської комісії, покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити себе від цих ризиків. Cоціально-психологічна служба гімназії провела виховні години з учнями 7-9-х класів «Безпека в Інтернеті» та анкетування, яке дозволяє визначити рівень інтернет-залежності.
З Днем народження, гімназіє!

25 січня  ми відзначаємо 18-ту річницю Скандинавської гімназії .
Рідна школа є для всіх нас улюбленою роботою, надійним другом і берегинею. Її славу творять справжні професіонали, талановиті діти, батьківська спільнота. Тож побажаємо гімназії, її працівникам та учням процвітання, подальшого розвитку, нових здобутків!  Гуртуймося разом, бережімо один одного, наближаємо перемогу!
Слався, Скандинавська, наша гордість і краса!
Вітаємо з Новим 2023 роком та Різдвом Христовим!

Дорога скандинавська родино!
Рік, що минає, приніс народу України випробування на витривалість, завзятість, незламність. Попри всі негаразди, ми були разом: навчалися, відзначали свята, раділи успіхам ЗСУ.  Ні звуки тривог, ні відсутність світла, ні перебування в укритті не зламали в наших душах віру в перемогу добра і людяності.

Змагання з вогневої підготовки

Учні Скандинавської гімназії Красюк Олександра 10-г та Щербатюк Матвій 11-В взяли  участь у міських змаганнях із вогневої підготовки серед збірних команд закладів освіти м. Києва, присвячених Дню Збройних Сил України. Метою заходу є формування почуття патріотизму у підростаючого покоління; підготовка молоді до виконання конституційного обов’язку щодо захисту Держави і служби в Збройних Силах України та інших військових  формуваннях, створених відповідно до чинного законодавства України; підтримка та розвиток молодіжної ініціативи в справі освоєння військових професій; підготовка до конкурсних етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької
військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»). Учні отримали досвід з вогневої підготовки, який є актуальним в умовах сьогодення.

Фестиваль «Скандиманія»: Данське Різдво

Весь світ готується до свят. Різдво, мабуть, найчарівніша зимова пора, й українські діти теж заслуговують на свято. І ми даруємо школярам радість між темрявою і тривогами, мріючи про чисте небо й день Перемоги. Скандиманія - це той час, коли, вивчаючи різдвяні традиції скандинавських країн, проводяться майстер-класи, квести, співаються пісні, вивчаються вірші, і залучаються до цього всі - від початкової школи - до випускників. Данська казка також завітала в нашу гімназію.
Фестиваль «Скандиманія»: Норвегія

Під час проведення фестивалю "Скандиманія" учні, які вивчають норвезьку мову, мали можливість віртуально подорожувати країною північного сяйва. В цьому році відбувся конкурс постерів «Норвегія - країна, мову якої я вивчаю». Учні старших класів провели цікаві презентації , вікторини для дітей початкової школи, зокрема   малювали міфічних істот Норвегії - тролів. Також обговорювали державні символи північної країни та малювали прапор Королівства Норвегія.
День Святої Люсії

День Святої Люсії, що святкується 13 грудня кожного року, є однією з найважливіших культурних традицій Швеції. Головний символ свята – образ Люсії, яка несе світло у темряві шведської зими.  Цього року День святої Люсії набув для України нового значення. Як світло Люсії перемагає темряву ночі, так і ми переможемо ворога. До святкування долучилися учні гімназії, що вивчають шведську мову. Діти 7Г класу організували традиційну ходу Люсії. Дівчата та хлопці співали пісні та розповідали про історію свята. Дев’ятикласники створили тематичну виставку, аби розповісти про особливість цієї скандинавської традиції.
Фестиваль «Скандиманія»: Фінляндія

Як чудово мати традиції! Одна з них - проведення фестивалю «Скандиманія».
Захід відбувається з метою сприяння розвитку скандинавської мовної культури. Учні, які вивчають фінську мову ретельно готуються до цього дійства. Цього року вони підготували виставку постерів «Фінляндія-країна, мову якої я вивчаю». Найменші гімназисти 5-В кл. мали змогу разом з учнями 8-В поринути в цікавий світ Фінляндії, помандрувати просторами та познайомитись з видатними особистостями.
До заходу ретельно підготувався і 9-В разом з 10-В. Вони мали змогу не тільки ознайомитись з традиційною фінською їжею, а й скоштувати її.
Акція «16 днів проти насильства»

З метою попередження проявів жорстокості та насильства кожного року в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Під час цієї акції серед учнів початкової школи був проведений конкурс малюнка "Добрий світ навколо мене", а старшокласники на просвітницьких лекціях ознайомились із правилами  безпечної поведінки та спілкування в інтернеті та переглянули відеоролики, спрямовані на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.
До Дня Збройних сил України 

6 грудня - День Збройних сил України - святковий день, який завжди відзначається з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше.  Учнівське самоврядування долучилося до привітання наших захисників та захисниць. Розпочався ранок з радіогазети, яка розповіла учням про історію заснування ЗСУ.
Фестиваль природничо-математичних дисциплін 

В останній тиждень листопада відбувся традиційний фестиваль природничо-математичних дисциплін. Цього року він проходив під гаслом «Наукою переможемо!».  Передова наука – це реалізація наших найсміливіших мрій, непереборне бажання і здатність змінити світ на краще, це вміння бути першим і по справжньому спроможним. Саме наука має стати потужною зброєю у відповідь на виклики сучасного світу. 
До дня пам'яті жертв Голодоморів

26 листопада українці відзначають пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Сьогодні учні Скандинавської гімназії розпочали ранок акцією "Запали свічку пам'яті". Під час уроків учителі разом із учнями пригадали ці трагічні події, штучно створені злочинним радянським режимом. У цей період було знищено за різними оцінками від 7 до 10 мільйонів чоловік. І сьогодні українці потерпають від кремлівського терору. Попри відсутність електрики, водопостачання, інтернету запалена свічка є символом незламності духу української нації.
Пам'ятаємо. Єднаємось. Переможемо!
День Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Долучилася до вшанування цієї пам'ятної дати і громада Скандинавської гімназії. Ранок розпочався з екскурсії біля фотовиставки, що висвітлює трагічні моменти у здобутті гідності та свободи української нації, яку провели одинадцятикласники. Також учнівське самоврядування підготувало тематичну виставку, яка розташувалася біля холі старшої школи, а поверхи гімназії упорядкували патріотичними висловами. Не забули самоврядуванці і про радіогазету, за допомогою якої ще раз нагадали всім нам буремні події того часу. Учні старших класів переглянули документальний фільм «Зима, що нас змінила». Ми пам'ятаємо, як українці виборювали власну гідність та свободу! І зараз виборемо і переможемо!
Проект «Безпечна країна»

У рамках національного проекту "Безпечна країна" з 14 по 20 листопада Скандинавська гімназія долучилася до Тижня безпеки дорожнього руху. 18 листопада в кожному класі було проведено Єдиний національний урок "Безпечна дорога додому" у форматі заочних подорожей, мнимих мандрівок, інсценізацій, квестів, відеолекторіїв, під час яких класні керівники разом із учнями пригадали правила дорожнього руху, моделювали різні небезпечні ситуації та рішення щодо них подолання.
Перемоги у змаганнях «Юніор інтелект»

11.11 та 15.11. 2022 р. нар. команди "King brain" (10-12р., 6-б клас) та "Сканді" (13-15р., 9-а кл.) взяли участь у районних змаганнях "Юніор інтелект". Серед 10-ти команд різних навчальних закладів Дарницького району «King brain” посіла перше місце та здобула кубок та путівку на міський тур змагань, «Сканді» – друге місце. Питання конкурсу стосувалися історії козацтва, знань про видатних особистостей нашої країни, рослин та тварин, які є символами України, музичного мистецтва. Учасники нашої команди виявили не лише знання та винахідливість, а й взаєморозуміння та вміння дослухатися один одного.
День народження Астрід Лідґрен

14 листопада весь світ святкує 115 років від дня народження Астрід Ліндгрен - шведської дитячої писменниці, творця відомих вже не одному поколінню дітей та дорослих Пепі Довгої Панчохи та Карлсона на даху. 
Цікавим видався день у наших учнів. Чотирикласники із задоволенням відвідали бібліотечні уроки, де наша Олена Анатоліївна буде традиційно проводити заняття з вивчення творчості видатної письменниці. А від п'ятикласників гостинно зустрічала директорка у конференц-залі, де розповіла про цікаві історії з життя самої Астрід Ліндгрен, а також побачила, наскільки є знаними учні з творчістю письменниці.
День української писемності та мови

Звучи, наше мово, над світом крилато!
Вона є однією з головних цінностей нашої країни, наша гордість, наш скарб!
9 листопада у рідної гімназії були проведені традиційні заходи: ранкова радіогазета, написання Радіодиктанту національної єдності (9-11кл.), конкурси читців поезій про мову (5-8 кл.), мовні ігри, вікторини, калейдоскопи (5-9кл.), виставка стіннівок. Але найбільшу популярність у цей день набула фотозона-інсталяція "Українська з глибини віків". І величезна благодарність нашим п'ятикласникам за літературний дебют "Українське слово - на годині!" Діти створили збірки загадок, прислів'їв та наказок, які презентували до Дня писемності та мови.
Ужгородська модель ООН

4-5 листопада у місті Ужгород на платформі Zoom пройшла VI Всеукраїнська науково-практична конференція Модель ООН – 2022. ESTDEV – Estonian Centre for International Development. Учні нашого закладу, Єлизавета Халмірзаєва, Федір Федосов, Артемій Боборикін були членами президії та секретаріату, а Генеральним секретарем конференції стала Анастасія Боровик. Також до членів Секретаріату приєднався Ілля Перепічаєв, учень Криворізького ліцею №119 Криворізької міської ради.
День Гарбуза

Сьогодні ми бачимо гімназистів у яскравій одязі, бо стало вже доброю традицією напередодні осінніх канікул відзначати День гарбуза – справжнього короля осені. Й хоча гарбуз народився у далекій Мексиці, його дуже люблять в Україні та давно вважають "своїм". Це оранжеве диво – яскраво-руде, смачне та корисне. Цар овочів з'являється не лише на прилавках осінніх базарів, а й на навчальних закладах. І ходити гарбуз не лише містом, а коридорами нашої гімназії, іноді спускається в укриття.
Отож, незважаючи на сучасні життєві виклики, вітаємо всіх із закінченням I четверті, миру та добра, стійкості й натхнення!
Happy Halloween

Ніщо так не стимулює дитячу уяву, як казка чи загадкове свято. Halloween у 21 столітті - це веселий сімейний карнавал із переодяганням усієї батьківщини у саморобні костюми, незвичайним декором та горою солодощів. Це гордість за створені власними руками прикраси, деталі одягу та боротьба із власними страхами. І завдання вчителів України - подолати страхи дітей, подарувати надію та радість попри все. Дитяча посмішка-це найцінніше, що ми маємо зараз. А тут посмішок так багато! Безпечних та радісних вам канікул. Happy Halloween!🍁🍂
Аптечка для школярів

27 жовтня гімназія отримала укомплектовані медичні аптечки для шкіряного класу від компанії SOCAR Energy Ukraine в рамках організованої ними благодійної акції "Аптечка для школярів". Нам би дуже хотілося, щоби ці набори ніколи нікому не знадобилися. Але з іншого боку, дуже важливо, що завдяки цим аптечкам школярі матимуть змогу врятувати життя собі чи іншим у разі небезпеки.
Новини від Моделі ООН: Сканді

Вам цікаво, як за нинішніх умов працюють наші моделісти? Розповідаємо. 9-11 вересня відбулася довгоочікувана Криворізька Міжнародна Модель ООН, на якій підлітки вкотре довели, що змінювати світ разом - весело та можливо! Упродовж цих трьох днів учасники конференції імітували роботу INTERPOL на англійській мові, працюючи над темою «Зниклі безвісті під час ескалації вооруженого конфлікту в Україні» та Ради Безпеки по-українськи з темою «Становище в Україні внаслідок воєнного вторгнення росії».
До Дня захисників і захісниць України

Цьогоріч День захисників і захисниць - особливе свято. Чудовим відеофільмом привітали усіх представники учнівського самоврядування. І хоча сьогодні  гімназисти відзначали його в онлайн-форматі, але кожен  долучився, виготовляючи листівки- обереги(5-6 кл.), проводячи історичні калейдоскопи, мозаїки, веб-квести (7-9кл.). Учні 10-х класів пригадати цікаві сторінки  народження пісні "Ой у лузі червона  калина ", яка стала народною. Доземний уклін нашим захисникам  і захисницям! Світла пам'ять  полеглим...
З Днем учителя!

Кожного року свято Дня вчителя є всенародним. Бо немає таких людей, хто б не пам’ятав і не шанував своїх учителів. Традиційно й учні гімназії вшановують  своїх педагогів, даруючи свої усмішки, побажання, квіти. Чудовий концерт підготували наші школярі, які так скучили за сценою. Гімназисти й творчі колективи вітали піснями, віршами й українськими композиціями усіх працівників Скандинавки. Дякуємо вам!
Навчання домедичної допомоги

Навички першої допомоги - критична необхідність для кодної людини, особливо в умовах війни.  Сьогодні це без перебільшень може врятувати життя. 28-29 вересня до гімназії завітали тренери Академії муніципальної поліції ВГО «Українська служба порятунку» майор Олег Алимов та майор Максим Скорубський, які провели навчання з першої домедичної підготовки для наших учителів.
Волонтерський рух у дії

В Україні існує давня традиція взаємодопомоги, піклування про ближнього. А зараз саме такий час, коли нашим військовим необхідна додаткова допомога. Тому багато гімназистів долучається  до благодійного проєкту «Зігрій свого захисника», а учнівське самоврядування передає необхідні речі нашим бійцям. Віримо в ЗСУ! Віримо в перемогу!
Міжнародний день миру

21 вересня відзначається Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але й і зробити щось заради нього. Представники  учнівського  самоврядування гімназії прикрасило школу, підготували фотозону у вестибюлі й вітали всіх  із цим днем. Бажаємо швидшої перемоги нашій країні,  і хай кожен день буде мирним!
Тренінг вчителів

13 вересня Центр професійного розвитку педагогічних працівників провів 3-годинний тренінг для вчителів гімназії за програмою ізраїльських психологів «Формування навичок першої соціально-психологічної допомоги та підтримки в кризових ситуаціях». Тренер-психолог Олександра Скоромна ознайомила слухачів із рекомендаціями й протоколами для саморегуляції й самодопомоги, показала техніки надання допомоги ближньому. Важливі заняття у складний час!
З Днем Знань!

День 1 вересня завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Бажаємо усім учням   Скандинавської гімназії на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті.До уваги
батьків майбутніх першокласників!

Батьківські збори 1-А, 1-Б, 1-В, 1-Г класів відбудуться 29.08, у понеділок,  о 18.00 в актовій залі.
У 1-Д класі  збори відбудуться 30.08 о 18.00 на платформі ZOOM (посилання надішле класний керівник).   

                                                                                                                                                Адміністрація