Школи-партнери

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Сучасний стан міжнародних зв’язків України  у різноманітних сферах життєдіяльності, вихід її в Європейський та світовий простір, нові політичні, соціально-економічні та культурні реалії потребують певних трансформацій у галузі навчання іноземних мов, статус яких у нашій країні має тенденцію до постійного зростання. У проекті Державного стандарту зазначено, що вся система шкільної  освіти в галузі іноземних мов має виробляти в учнів уміння іншомовного спілкування, що сприятиме інтеграції українського суспільства до світової спільності.

Основна мета навчання іноземної мови в Скандинавській гімназії (англійська, німецька та скандинавські мови) полягає в розвитку в учнів уміння використовувати іноземну мову як інструмент у діалозі культур і цивілізацій сучасного світу. Ця мета передбачає взаємопов’язані комунікативні і соціокультурний розвиток учнів засобами іноземної мови для підготовки їх міжкультурного спілкування у різноманітних сферах життєдіяльності.

Обмін учнями Скандинавської гімназії і Хьогалідсколе м.Кіруна (Швеція)

Обмін учнями Скандинавської гімназії і Катедралсколе м.Векшо (Швеція)

Саме завдяки  вивченню декількох іноземних мов міжнародні зв’язки Скандинавської гімназії розвиваються протягом останніх років в декількох напрямках.

Поїздка учнів до м.Осло (Норвегія)

Поїздка учнів до м.Копенгаген (Данія)

Участь у міжнародних проектах:

1. "Крок за кроком" Україна – Норвегія Скандинавська гімназія – Теленор
2. "Нові горизонти" Українсько-шведський проект між Скандинавською гімназією та шведським інститутом
3. "Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ" Україно-шведський проект між Скандинавською гімназією та Катедралсколе
4. "Наша Європа" Німецько-український проект м. Київ – м. Бад-Урах (Німеччина)
5. "Розвиток школи за безпосередньої участі школярів на основі прав дитини /прав людини" Російсько-німецько-український проект за сприяння DeGeDe.
6. "Обмін досвідом розвитку освіти в регіонах" Українсько-чесько-індонезійський проект

Стажування вчителів Скандинавської гімназії за кордоном:

ПІБ Місце Організатор Строк
Тараян Ірина Євгеніївна, заступник директора м.Умео, Швеція Folk Universitet 10 днів 2004
Ворон Анна Василівна, вчитель данської мови м.Ск'єрн, Данія Гімназія Ефферсколе 7 днів 2005
Пушкарьова Тетяна Едуардівна, директор м.Бад-Урах, Німеччина Hause der Alb 7 днів 2006 7 днів 2007
Пушкарьова Тетяна Едуардівна, директор м.Берлін, Німеччина DeGeDe 7 днів 2008
Пушкарьова Тетяна Едуардівна, директор м.Хельсінкі, Фінляндія Finnish Board education 5 днів 2006
Новохатська Ганна Олександрівна, вчитель шведської мови м.Векшо, Швеція Гімназія Катедрасколе 14 днів 2006
Гарбар Оксана Василівна, вчитель шведської мови м.Гетеборг, Швеція Більдстрьонська мовна школа 21 день 2007
Сінельников Євген Юрійович, вчитель фінської мови м.Хельсінкі, Фінляндія Університет м.Хельсінкі 7 днів 2007
Цисарева Софія Анатоліївна, вчитель фінської мови м.Хельсінкі, Фінляндія Університет м.Хельсінкі 7 днів 2007
Кузьменок Жанна Андріївна, вчитель норвезької мови м.Осло, Норвегія, Університет м.Осло Міжнародна мовна школа 21 день 2008
Шелуханова Наталія Олегівна, вчитель норвезької мови м.Осло, Норвегія, Університет м.Осло Міжнародна мовна школа 21 день 2008

Обмін делегаціями вчителів

У вересні 2006 року делегація вчителів Скандинавської гімназії відвідала партнерську школу Katedralskola м.Векшо (Швеція). Вчителі побували на уроках шведської, англійської, німецької мов, фізики, математики, історії, брали участь у практичних семінарах з розвитку педагогічної майстерності. Відбулися зустрічі з керівництвом, вчителями та учнями цієї гімназії. В листопаді 2006 року делегація в складі 11 вчителів зі Швеції завітали до Скандинавської гімназії. Вчителі із Katedralskola оглянули гімназію, відвідали уроки, активно брали участь у семінарі, де обговорювалися питання освітніх технологій.

Обмін делегаціями школярів та вчителів для вивчення історії, культури, традицій народу, мова якого вивчається. Вдосконалення мовної практики.

  • 2006 рік – Відвідування Скандинавської гімназії групою школярів з м.Ск'єрн (Данія);
  • 2007 рік – Група учнів 10-11 кл. гімназії відвідала партнерську школу Katedralskolе в м.Векшо (Швеція);
  • 2008 рік – Група гімназистів 7-8 кл. відвідала партнерську школу Хьогалідскола в м.Кіруна (Швеція);
  • 2008 рік – Група школярів 7-8 кл. відвідали партнерську школу Улевал в м.Осло (Норвегія).

Залучення до навчального процесу фахівців іноземних країн як носіїв мови

Бьорн Лейнум вчитель данської мови протягом 2006 року
Керстин Солдерберг вчитель шведської мови протягом 2007 року
Ейя Пайярінен вчитель фінської мови протягом 2008 року

Завдяки співпраці та тісному контакту із посольствами та дипломатичними представництвами іноземних держав відбулося значне поповнення фонду бібліотеки спеціалізованою літературою та навчальними матеріалами.

Скандинавська гімназія співпрацює із міжнародними організаціями: DeGeDe, Nord Praktik, Norden Association, Шведським інститутом, Бізнес-клубом "Україна-Швеція", Благодійним фондом "Асперн", компанією Telenor.

22 жовтня  2008 року Скандинавську гімназію відвідала Її Королівська Високість Метте-Маріт, Кронпринцеса  Норвегії. До Києва вона прибула як спеціальний посол Доброї Волі від ООН для відвідання організацій, які займаються ВІЛ/СНІД-інфікованими. Принцеса із задоволенням відвідала Скандинавську гімназію. Протягом двох годин Метте-Маріт ознайомилася із навчальним закладом, побувала на уроці норвезької мови, подивилася концерт та обговорила із старшокласниками найбільш важливі проблеми, які постають перед молоддю. На зустрічі були присутні Посол Королівства Норвегії Олав Берстад, президент компанії «Теленор» в Україні Тронд Мое, багато представників ЗМІ.