Міжнародні зв’язки Скандинавської гімназії

Міжнародні зв’язки Скандинавської гімназії

Сучасний стан міжнародних зв’язків України у різноманітних сферах життєдіяльності, вихід її в європейський та світовий простір, нові політичні, соціально-економічні та культурні реалії потребують певних трансформацій у галузі навчання іноземних мов, статус яких у нашій країні має тенденцію до постійного зростання. У проекті Державного стандарту зазначено, що вся система шкільної освіти в галузі іноземних мов має формувати в учнів уміння іншомовного спілкування, що сприятиме інтеграції українського суспільства до світової спільності.

Основна мета навчання іноземних мов у Скандинавській гімназії (англійська, німецька та скандинавські) полягає в розвитку в учнів уміння використовувати іноземну мову як інструмент у діалозі культур і цивілізацій сучасного світу. Ця мета передбачає взаємопов’язані комунікативний і соціокультурний розвиток учнів засобами іноземної мови для підготовки їх міжкультурного спілкування у різноманітних сферах життєдіяльності.

Партнерство в освіті: Київ – Векше, листопад, 2010

Партнерство в освіті: Київ – Векше
листопад, 2010

Партнерство в освіті: Київ – Векше, листопад, 2010

Партнерство в освіті: Київ – Векше
листопад, 2010

Новий проект: Україна – Грузія, вересень, 2010

Новий проект: Україна – Грузія
вересень, 2010

Українська делегація в Грузії, травень, 2011

Українська делегація в Грузії
травень, 2011

Саме завдяки вивченню декількох іноземних мов міжнародні зв’язки Скандинавської гімназії розвиваються у різних напрямках, а саме:

Участь у міжнародних проектах:

Назва проекту Зміст
1. "Нові горизонти»" Українсько-шведський проект між Скандинавською гімназією та Шведським інститутом
2. "Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ" Україно-шведський проект між Скандинавською гімназією та Катедрасколе
3. "Наша Європа" Німецько-український проект м. Київ – м. Бад-Урах (Німеччина)
4. "Розвиток школи за без-посередньої участі школярів на основі прав дитини /прав людини" Російсько-німецько-український проект за сприяння DeGeDe
5. "Захист прав дитини – обов’язок країни" Російсько-німецько-український проект за сприяння DeGeDe

Стажування вчителів Скандинавської гімназії за кордоном:

ПІБ Місце Організатор Строк
Цисарєва Софія Анатоліївна, вчитель фінської мови Фінляндія Гімназія Ітекескус 7 днів

2011рік

З 13 по 20 вересня 2010 року учні 10-х класів відвідали партнерську гімназію Тессін у м.Нюшопинг (Швеція). Це була друга зустріч гімназистів зі своїми однолітками у рамках спільного міжнародного проекту за підтримки Шведського інституту. Програма перебування у шведських друзів була надзвичайно насиченою. Окрім відвідування партнерської школи та прогулянок старовинним містом Нюшопинг, українським учням додалося двічі побувати у Стокгольмі, де вони відвідали Історичний, Васа музей, музей Півночі та казковий Юнібакен. Також гімназисти завітали до національного природного заповідника Скансен, де познайомилися з традиційними помешканнями шведів. Цікавою виявилася прогулянка старим містом Стокгольма. Звичайно, найважливішим стало спілкування зі шведськими гімназистами, перебування в їхніх сім’ях, знайомство з культурою, традиціями і звичаями північного народу.

Київ – Нюшопинг: зустріч - 2010

Київ – Нюшопинг: зустріч - 2010

А 27 травня Скандинавська гімназія вже сама гостинно зустрічала друзів з партнерської гімназії Тессін із Нюшопінга (Швеція). До Києва приїхали вчителі Інна Билнерт та Соня Фолтеніус та 12 старшокласників. Програма відвідування України була дуже насиченою: шведські гості брали участь у святкуванні Дня Києва в Україні, відвідали визначні місця нашої столиці та разом святкували вручення сертифікатів учням 11-го класу у Скандинавській гімназії.

Київ-Векше: проект триває

З 26 по 30 вересня учні Скандинавської гімназії втретє приймали шведських учнів з партнерської Катедралсколе м.Векше. Українські сім’ї радо зустрічали школярів зі Швеції. Наші гості мали добру нагоду познайомитись з вітчизняною культурою, традиціями та звичаями. Побували на екскурсії в с. Пирогово, музеї Чорнобиля та Великої Вітчизняної війни, Водно-інформаційному центрі, Києво-Печерській Лаврі. Українські та шведські гімназисти провели багато часу, спілкуючись в школі та прогулянках містом. 27 вересня було проведено засідання Євроклубу за участю наших гостей. Учні Скандинавської гімназії вкотре мали надзвичайну нагоду удосконалити свої знання із шведської мови.

Шведські гості в Києві

Шведські гості в Києві

Вже стало традицією зустрічатись зі шведськими друзями у Скандинавії. З 26.11 по 5.12.2010 учні гімназії утретє відвідали Катедралсколе з міста Векше (Швеція), а також побували у столиці Німеччини м.Берлін, де було організовано безліч зустрічей, екскурсій та інших заходів. Цього разу гімназисти потрапили до зимової красуні Швеції. Шведські учні приймали своїх однолітків у сім’ях дуже тепло та щиро, а програма зустрічі була цікавою та різноманітною. Наші гімназисти відвідали Katedralskolan, редакцію газети "Kostaboola", університет м.Векше, фабрику скла "Smålandposten" та завод з виробництва паперу. Дуже пізнавальною стала екскурсія до лікарні м. Векше. Незабутні враження залишились у киян після зустрічі з мером міста Векше паном Бу Палнгреном. Веселими та неповторними стали катання на санчатах та гра у сніжки. Поїздка залишила приємні та теплі спогади про зимову казку у Скандинавії.

Відвідування уроків шведської мови  в Катедрасколе

Відвідування уроків шведської мови
в Катедрасколе

Партнерство в освіті: Київ – Векше

Партнерство в освіті: Київ – Векше
 

Делегація Скандинавської гімназії у Векше листопад, 2010

Делегація Скандинавської гімназії у Векше листопад, 2010

У жовтні 2010 р. Скандинавська гімназія вперше приймала гостей не із стриманої Скандинавії, а з сонячної Грузії.

Такий проект є дійсно унікальним, адже грузинські школярі вперше відвідують Київ, Скандинавську гімназію, знайомляться з українською культурою і традиціями. П'ятнадцять грузинських учнів проживали у сім’ях наших гімназистів, відчули щирість і гостинність українських родин. Спочатку відбулася зустріч учнів у гімназії, знайомство з особливостями столичної освіти, спілкування з молоддю в Євроклубі. Неймовірно цікавими та захоплюючими для грузинських друзів стали екскурсії старим та сучасним Києвом, подорож до с. Пирогово, відвідування Києво-Печерської лаври, театру опери та балету ім. Т.Г.Шевченка, зоопарку, цирку. Особливо пам’ятними для гостей виявилися екскурсії до музеїв Чорнобиля, Великої Вітчизняної війни, Водно-інформаційного центру. Також діти завітали до посольства Грузії в Україні на запрошення консула Гели Думбадзе, де відчули себе, як вдома, співаючи гімн своєї держави.

Грузинські школярі в Скандинавській гімназії вересень, 2010

Грузинські школярі в гімназії вересень, 2010

З 4 по 9 травня відбувся відповідний візит адміністрації та учнів нашої гімназії, які відвідали надзвичайно красиву і культурно багату країну Грузію, зустрілися зі своїми друзями і охоче розповідають про свої враження. Учні познайомилися з цікавим та неповторним світом цієї країни. Надзвичайно тепло й привітно зустріли школярів грузинські друзі. Адміністрація школи Опіза зробила все можливе, щоб ця поїздка була незабутньою. Гімназисти відвідали історичні міста Мцхета, Кахеті, Телаві, місто кохання Сігнагі, монастирі Шиомгвіме, Шуамта, Ікалто, храм Св. Трійці, музей колишнього генерала НАТО Джона Шалікашвілі та етнографічний музей, пантеон на горі Мтацмінда. А у театрі ім. Н. Думбадзе відбувся концерт народних пісень і танців Грузії у виконанні учнів школи Опіза. Також українські школярі відвідали пам’ятник Шота Руставелі, ознайомилися з центром столиці Грузії, побували біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Тбілісі, де розповідали вірші великого Кобзаря, поклали біля пам’ятника квіти і віддали шану Великому сину українського народу. Директор школи "Опіза" Гоча Урушадзе організував цікаву зустріч з послом України в Грузії п. Цибенком В.Г., який гостинно прийняв українську делегацію й розповів про українську місію в Грузії. Також директор Скандинавської гімназії Тетяна Едуардівна Пушкарьова дала інтерв’ю двом провідним грузинським телеканалам, де розповіла про важливість партнерських зв’язків в освіті між нашими країнами.

Грузія – на все життя

Грузія – на все життя

6 грудня Скандинавська гімназія святкувала День Незалежності Республіки Фінляндії. Вже традиційними стали виступи гімназистів у святкових заходах, організованих за підтримки посольства цієї країни. У цьому році 93–ю річницю з Дня незалежності Фінляндії відзначали зокрема і заходом, що відбувся у Національному університеті культури і мистецтв. Свято відбулося за участю Надзвичайного і Повноважного посла Фінляндії в Україні пана Крістера Міккельсона, ректора Національного університету культури і мистецтв професора Поплавського М.М., Президента товариства "Україна – Фінляндія" професора Циганка Б.А., професора Національного університету ім.Т.Шевченка Тищенка К.М. Хор Скандинавської гімназії під керівництвом В.Розбінської став учасником концерту урочистого вечора з нагоди свята і виконав пісні фінською і українською мовами.

Виступ на день незалежності Фінляндії

Виступ на день незалежності Фінляндії

Традиційно Скандинавська гімназія відзначає автентичні свята північних держав.

День Святої Люсії з компанією “Ерікссон”13 грудня відбувається шведське свято Святої Люсії. За традицією учні Скандинавської гімназії також його святкують. Цього року Скандинавську гімназію запросила до себе в гості шведська компанія "Еріксон". На заході зібралися працівники компанії разом з родинами. Генеральний директор компанії пан Олле Толандер гостинно вітав всіх учасників святкового вечора. Він розповів про шведські традиції і висловив надію, що вони будуть цікавими і для українців. Родзинкою вечора було вітання від учнів Скандинавської гімназії. Діти співали традиційні шведські пісні, розповідали історію цього свята. Цікавим було спілкування дітей шведською мовою з представниками компанії. Учні справили приємне враження на колектив компанії "Еріксон", а керівництво фірми запропонувало подальшу співпрацю із Скандинавською гімназією для налагодження дружніх партнерських стосунків.

14 грудня наша гімназія приймала гостю з Данії. Ріте Вернер Нільсен, магістр історії та педагогіки, провела урок данської мови у 9-А та 10-А класах. Урок був присвячений історії та традиціям святкування Різдва у Данії. Він розпочався з презентації, учні слухали різдвяні пісні, куштували національні страви. Ріте навчила учнів виготовляти з паперу традиційні данські різдвяні прикраси – гірлянди та "плетені сердечка". Ідея їх виготовлення належить відомому данському казкареві Гансу Крістіану Андерсену.

З 25 лютого по 4 березня в Києві за підтримки посольства Королівства Данії в Україні, Данського інституту кіно, представництва компанії Ново Нордіск А/Т та продюсерської агенції "Артмедіа" відбувся фестиваль "Сучасне кіно Данії" , під час якого глядачі мали змогу побачити резонансні фільми північної країни. Учні, батьки та вчителі Скандинавської гімназії мали нагоду бути присутніми на відкритті фестивалю й переглянути фільм "Оплески". Близько 200 учнів 4-7 класів слідкували за пригодами у казці "Дикі лебеді" та дивились й слухали фільм данською мовою з українськими субтитрами. На зустріч з учнями Скандинавської гімназії завітав посол Королівства Данії в Україні п. Мікаєль Борг-Хансен, який висловив вдячність за небайдужість та зацікавленість данським кіно. За словами п. М. Борг-Хансена, наші гімназисти були єдиними у місті, хто мав можливість переглянути фільм-казку "Дикі лебеді", художником по костюмах, сценографом, сценаристом та актрисою якого виступила Її Величність Королева Данії Маргрете ІІ.

Данське Різдво у Скандинавській гімназії

Данське Різдво у Скандинавській гімназії

Гімназія – партнер Данського фестивалю

Гімназія – партнер Данського фестивалю

29 березня 2011 року до Скандинавської гімназії завітала гостя з Данії Бергіта Вольсберг, яка відвідала нас уже вдруге. Учні були раді бачити носія данської мови знову, адже знайшли з нею спільну мову. На уроках обговорювалися актуальні повсякденні питання. Однією з тем була країна Японія, котра зараз перебуває у тяжкому стані. Кожен висловлював свою думку з цього приводу. Учні завзято розпитували Бергіту про її враження від України. Гостя розповіла про екскурсію до міста Чорнобиль та відповіла на всі питання, котрі цікавили дітей. Також вона зазначила, що менталітет українців значно відрізняється від традицій данських громадян. Адміністрація школи запросила Бергіту Вольсберг приїхати восени до гімназії на певний період з метою викладання данської мови.

Зустріч з данською гостею

Зустріч з данською гостею

Міжнародний день дитячої книгиЩороку, 2 квітня в день народження великого казкаря Ганса Христіана Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. До святкування приєдналися й учні та вчителі Скандинавської гімназії, які взяли активну участь у заходах, присвячених цьому дню. У шкільній бібліотеці було організовано тематичну виставку казок Ганса Хрістіана Андерсена. Гімназисти мали змогу дізнатися більше і про відомого у всьому світі данського казкаря. У рамках свята у гімназії також відбулася книжкова виставка, де бажаючі мали можливість придбати книжки провідних англійських видавництв. Спеціальним гостем свята став Ганс Христіан Андерсен, який із задоволенням розповідав про свої казки нашим учням.

Московська Міжнародна Модель ООНЗ 11 по 16 квітня учні нашої гімназії брали участь у Московській Міжнародній Моделі ООН, яку проводять Російська Асоціація Сприяння ООН і Московський державний інститут міжнародних відносин МЗС Росії. Під час роботи на засіданнях наші гімназисти показали достатній рівень підготовки, одержали досвід публічних виступів й навички проведення переговорів, пошуку компромісів, вироблення єдиних рішень, володіння дипломатичним етикетом, які є корисними в будь-якій галузі діяльності й сприяють їх становленню як спеціалістів і активних громадян.

У конференції брали участь 600 делегатів з Росії, України, Франції, Німеччини, Швеції, Великої Британії, Австралії та багатьох інших країн, які зібралися з єдиною метою – відчути себе у ролі дипломатів, побачити у собі можливість змінити світ. Гімназисти, які працювали в Генеральній Асамблеї, розглядали проблеми глобальної контртерористичної стратегії ООН. Робота над цим проектом координувалась вчителем історії Cкандинавської гімназії Глотовою Є.А.

Фестиваль "Діалог держав: партнерство в освіті"15 квітня у Дарницькому районі відбувся традиційний фестиваль закордонних країн "Діалог держав: партнерство в освіті". Скандинавська гімназія також узяла участь у конкурсі і представила журі й глядачам Королівство Норвегії. Серед десяти команд шкіл району ми вибороли ІІ місце. Цей конкурс у Дарницькому районі завжди відбувається на високому рівні, щороку шкільні команди стають сильнішими.

20 квітня в гімназії відбувся традиційний фестиваль скандинавських країн " Північне сяйво ", який презентував театралізовану композицію "Нове життя старих подій: ХVІІІ ст.". На захід завітали почесні гості: посол Данії Пан Мікаель Борг-Хансен, посол Фінляндії Крістер Міккелссон, посол Норвегії Олав Берстад, представники посольства Швеції – заступник голови місії Мортен Енберг та радник з питань культури Тетяна Некрасова, голова товариства "Україна-Фінляндія" професор НТУУ "КПІ" Циганок Б.А., радник Голови Правління SEB Банку Терпицький Е.Л. та інші. Минулого року фестиваль знайомив нас з історією Середньовіччя в Скандинавії. Цього разу темою фестивалю став розвиток історії та культури у ХVІІІ сторіччі. Саме ХVІІІ сторіччя дало світові такі імена, як Карл ХІІ, маршал Турденшольд, Карл Лінней, Андерс Цельсій, Тито Браге. Це був час, коли творив поет і композитор Карл Мікаєль Бельман. Всі ці події, які відбувалися в скандинавських країнах, мали складний характер і ще й сьогодні неоднозначно трактуються істориками. Але до уваги глядачів було представлено найкраще з того, що залишило нащадкам ХVІІІ сторіччя. Перед гімназистами виступили усі посли скандинавських країн зі словами привітання. По закінченню цього феєричного свята переможці олімпіади зі скандинавських мов були відзначені грамотами.

Посли скандинавських країн - гості фестивалю

Посли скандинавських країн -
гості фестивалю

Фестиваль "Північне сяйво – 2011"

Фестиваль "Північне сяйво – 2011"
 

Зростання потреби у спілкуванні та співпраці між країнами і людьми з різними мовами та культурними традиціями, нові економічні та політичні реалії, реформи в освітній системі України вимагають суттєвих змін у ставленні до міжнародних зв’язків.

Нині, зважаючи на міжнародні зв'язки нашої держави, інтернаціоналізацію усіх аспектів суспільного життя співпраця в освітніх проектах з різними країнами є реально необхідним в різних сферах діяльності гімназії. Міжнародні зв’язки – важлива умова формування особистих, культурних та професійних контактів.

<< Назад