Семенюк Олена Олександрівна


      До Дня української писемності та мови у Скандинавській гімназії учні 10-х класів (вчитель Семенюк О.О.) провели мовну інсталяцію "Слово у безмежжі часу".

      Мета заходу - познайомити учнів з історією виникнення української писемності, українського правопису від ХІХ до ХХІ ст., основних нововведень українського правопису 2019р.; сприяти розвитку культури мовлення, збагачувати лексику сучасними словотворами; виховувати патріотичні почуття, любов та поважне ставлення до рідної мови, свого коріння.

      29 листопада 2022 р. вчитель Семенюк О.О. провела в 10-В класі інтегрований урок української літератури та інфомедійної грамотності «Філософська поезія. Змістовий зв’язок «Легенди про вічне життя» з поезією збірки «Зів’яле листя». Драматизм людських стосунків, роздуми про взаємність кохання».
      «Колесо емоцій» на початку уроку допомогло десятикласникам налаштуватися на роботу й зафіксувати свої асоціації до слова «любов», проаналізувати, які емоції воно викликає.
      Розрізнюючи факти, судження, фейки, учні повторили матеріал про життя та творчість І.Франка. Гімназисти, складаючи розроблені учителькою пазли на платформі «LearningApps.org», дали характеристику збірці «Зів’яле листя», її ліричному героєві, проаналізували художні засоби поезій.
      На уроці гімназисти дізнались історію створення та композицію збірки І.Франка «Мій Ізмарагд», проаналізували філософську «Легенду про вічне життя».
      Творча група учнів представила журналістське розслідування «Прототипи героїв «Легенди про вічне життя»».
      На уроці вчителька застосовувала сучасні технології: ІКТ, моделюючу, проблемне навчання, розвиток критичного мислення, інтерактивні. Результатом роботи в групах стало представлення героїв «Легенди…», їх характеристика, аналіз вчинків, укладання схеми «Шлях золотого горіха».
      Підсумком уроку стало створення «Дерева життя» – на горішках  десятикласники написали, у чому бачать сенс людського буття.
      Такі уроки не тільки розвивають предметні й ключові компетентності, а й виховують відповідальне й осмислене ставлення до життя, розвивають найкращі моральні якості, виховують любов до поетичного слова.