Модель ООН

Модель ООН: Київ - 2008

З 16 по 18 травня в Києві проходила регіональна конференція старшокласників «Модель ООН: Київ-2008». В цьому заході брали участь делегації від 28 учбових закладів України. Однією з найкращих учасників була команда Скандинавської гімназії. До її складу входили гімназисти 9-го класу Багінська Олена, Бакум Анастасія, Вдовиченко Павло і Темний Роман, які представляли Фінляндію та Словаччину. Всі три дні на цій конференції кипіла активна робота. Вже починаючи з першого дня всіх присутніх вразили емоційні виступи послів Словаччини (Багінська О.) та Фінляндії (Рогозіна О.). В своїх політичних заявах вони звернули увагу на проблеми молоді: міжнародна безпека, шкідливість вживання алкоголю та тютюнопаління.

За регламентом другим заходом в цей день проходив Молодіжний форум «Я – господар своєї долі», головним завдання якого було: з’ясувати причини аполітизму сучасного покоління. Кожному учаснику було надано одну хвилину для висловлювання своєї точки зору. Команда Скандинавської гімназії висловила такі проблеми:

  • зневіра в ідеалах;
  • розвиток індустрії розваг;
  • небажання брати на себе відповідальність за власні думки, ідеї, дії;
  • безробіття серед молоді.

На другий день представники від Фінляндії та Словаччини працювали в своїх комітетах та комісіях: комітет з озброєння та національної безпеки (Багінська О.), комітет соціального, гуманітарного та культурного розвитку (Рогозіна О), комітет політики (Темний Р.), комісія з прав людини (Бакум А.), комісія з охорони навколишнього середовища (Вдовиченко П.).

У другій половині дня проходила спеціальна конференція «Планета земля в ХХІ ст. Освіта для розвитку і збереження», де були запропоновані жахливі сценарії розвитку землі в майбутньому в результаті діяльності людини. Під час обговорення даної проблеми всі зрозуміли, що доля Землі тільки в наших руках.
Третій день був присвячений роботі над резолюціями ООН: «Право націй на самовизначення, як воно відноситься до Косово» та «Визначення і встановлення різниці між «етнічними» чистками і «геноцидом». Всі учасники цієї конференції висловили думки  своїх країн  з цього приводу.

Найприємнішим в цей день було нагородження. Команду Скандинавської гімназії визнали активною, яскравою, розумною, толерантною.

Під час конференції всі учасники представляли різні країни, проте  висновок був один: в якій країні ми б не жили, але Земля в нас одна.

<<Назад