Євроклуб "Вікінги"

Євроклуб "Вікінги"

Європейський клуб "Вікінги" – це колектив учнів та вчителів, які, працюючи разом, поглиблюють свої знання про Європу та європейську інтеграцію, поширюють інформацію з даної тематики в гімназії та своєму соціокультурному оточенні.

Перші шкільні європейські клуби були засновані в Португалії, пізніше ця тенденція поширилася по всій Європі. В Україні перші клуби виникли 10 років тому у Львові. Ідею створення європейського клубу підтримали і учні Скандинавської гімназії. Гімназійний Євро клуб розпочав свою діяльність у 2006 р. Метою його діяльності є:

  • формування почуття європейської єдності через поширення знань про Європу;
  • підготовка молоді до життя в об'єднаній Європі, ознайомлення з життям людей в інших країнах, культурою, мовою, можливість знайомств з новими людьми, обмін досвідом;
  • інформування про інтеграційні процеси в Європі, засади функціонування Євросоюзу і Ради Європи.

 

Історично, географічно та культурно Україна є європейською державою, тому рух нашої країни до європейських інституцій є об′єктивним та закономірним. Що означає бути "європейцем"? Чи може Україна стати Членом ЄС? Що таке "європейська освіта"? Знайти відповіді на ці та багато інших питань, розширити свої знання про країни-члени Європейського союзу, об’єднали учнів Скандинавської гімназії в Євроклуб.

Наш клуб має широкі міжнародні зв′язки  з учбовими закладами, особливо скандинавськими. За роки свого існування відбулися зустрічі з учнями Данії, Швеції, Фінляндії. У квітні 2006 та у квітні 2008 року в гостях у гімназії побували делегації з Данії (Еферсколе, м. Ск'єрн) та Швеції (м. Векшо, Кіруна). Ці зустрічі не тільки корисні для встановлення дружніх стосунків, але й дають можливість усвідомити себе громадянинами України, і, водночас, невід'ємною частиною європейської спільноти. Особливістю нашої гімназії є вивчення скандинавських мов. Але кожна мова буде "мертвою", якщо не вивчати культуру і традиції країн, мови яких вивчаються. Саме тому учнями нашої гімназії – членами євроклубу – багато уваги приділяється вивченню культури, обрядів, традицій, історії цих країн. Щорічно 13 грудня проводиться свято Святої Люсії – національне свято Швеції. Також проходять святкові заходи з нагод національних свят Фінляндії.

З 2007 року проводиться традиційний фестиваль "Північне сяйво", у якому беруть участь не тільки гімназисти, але і їх батьки. Метою проведення заходу є презентація нашого навчального закладу, встановлення партнерських зв'язків, підтримка учнів, що вивчають скандинавські мови, популяризація інновацій столичної освіти. У фестивалі беруть участь посли скандинавських країн, представники органів державної влади, міжнародних організацій, фондів, скандинавських підприємств, що працюють в Україні, освітяни, засоби масової інформації.

Учні нашої гімназії традиційно виступають у посольствах, на Днях Європи у Києві з концертами, на яких виконують музичні виступи шведською, норвезькою, фінською, данською мовами. Також традиційно в закладі проводяться дні Європи в гімназії, зокрема  Дні європейської кухні, свято "Солодка Європа", конкурс листівок-стіннівок  "Весна в Європі".

Діяльність нашого Євроклубу не обмежується лише вивченням фольклорних, культурних та історичних традицій інших країн. Робота у клубі вчить самостійності і відповідальності. На засіданнях неможливо бути тільки стороннім спостерігачем, усі учасники клубу є самостійними, відповідають за свою частину спільної праці. Формування цих рис характеру є надзвичайно важливим, особливо для громадянина, який проживає у демократичному суспільстві та в умовах ринкової економіки.

Членами  євроклубу було розпочато роботу над проектами: "Україна крокує до Євросоюзу", "Історія вступу Німеччини до Євросоюзу" та "Історія вступу Фінляндії до Євросоюзу". Гімназисти, які беруть участь у роботі Євроклубу, проходять свого роду практику – клуб готує до майбутнього навчання, праці і життя у спільній Європі. Доповіді, презентації, активна участь у засіданнях дає учням розуміння,  що Європа, яка насправді дає безліч шансів, так само і вимагає дуже багато. Спільний ринок праці, освіти, відпочинку стає вже більш реальним, а тому вже в школі варто підготуватися до використання таких можливостей.

Діяльність у клубі вчить ефективно спілкуватися з іншими однолітками. У добу інтеграції і глобалізації вміння ефективного спілкування є одним з головних у кожної людини. Наші клубівці брали участь в Українському семінарі-тренінгу "Європейські клуби України: діяльність і перспективи" (2006 рік), у Київському форумі "Завдання молоді на майбутнє" (2007 рік), у Всеукраїнських регіональних конференціях старшокласників "Модель ООН. Київ-2008", "Модель ООН. Київ-2009".

Одними з найцікавіших видів діяльності нашого клубу є екскурсійні поїздки до різних європейських країн. З 2005 по 2009 рік учні  гімназії відвідали Угорщину, Польщу, Чехію, Румунію, Болгарію, Австрію, Словаччину, Німеччину, скандинавські країни.